Умови відвідування служби зайнятості

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Умови відвідування служби зайнятості

фото до статтi 1

Після присвоєння статусу безробітного, громадянин відвідує службу зайнятості не рідше одного разу в 30 календарних днів і за сприяння кар’єрного радника опрацьовує підходящі вакансії. При цьому, відповідно до законодавства, підходящою є робота, яка відповідає освіті, професійним навичкам та досвіду роботи кандидата на посаду.

Для осіб з інвалідністю, підбір підходящої роботи здійснюється також із урахуванням довідки медико-соціальної експертної комісії, індивідуальної програми реабілітації та побажань особи з інвалідністю щодо умов роботи.

Якщо протягом 6 місяців з дня реєстрації безробітного не працевлаштовано, йому буде запропоновано пройти перенавчання за іншою професією з урахуванням здоров’я, здібностей і потреб ринку праці. При зміні професії за направленням служби зайнятості, пошук роботи здійснюється як за новою, так і за попередньою спеціальністю.

Варто зазначити, що дворазова відмова від пропозиції підходящої роботи - підстава для зняття з реєстрації та позбавлення статусу безробітного. При цьому повторна реєстрація можлива не раніше ніж через 90 днів з часу зняття з обліку. Тобто, протягм тримісячного періоду служба зайнятості надаватиме лише консультаційні послуги, відповідно - виплата допомоги по безробіттю, проводитися не буде.

Пропуск призначеної дати відвідування служби зайнятості без поважної причини, тягне за собою скорочення виплат і/або зняття з обліку.        Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 792 від 19.09.2018 «Про Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».

Поважними причинами невідвідування служби зайнятості є:

  • хвороба громадянина;
  • смерть членів сім’ї та родичів;
  • догляд за хворою дитиною  віком до 14 років;
  • відвідування лікарні, судових та правоохоронних органів, районних військкоматів, інших державних установ;
  • інші обставини, що об’єктивно перешкоджають відвідуванню.

Наявність поважної причини має бути підтверджена документально!

Перегляди: 92