Монастирська Людмила Вікторівна

Людмила Вікторівна Монастирська

(дівоче прізвище Повстенко,  1975, Іркліїв,Черкаська областьУкраїна) — провідна українська оперна співачка, сопрано (spinto soprano), солістка Національної опери Українизаслужена артистка України; лауреат Національної премії ім. Шевченка 2014 року за вокальні партії в оперних виставах. У 2015 році за розвиток зв'язків з Італією нагороджена державною нагородою Італійської Республіки — орденом «Зірки Італії». Вона співає на найпрестижніших оперних сценах світу: «Ла Скала» в Мілані, Королівському театрі Ковент-Гарден у Лондоні, «Метрополітен-опера» у Нью-Йорку та інших.

У 15- річному віці почала навчатися співати в Київському музичному училищі ім. Глієра у Івана Гнатовича Паливоди.

У 2000 році закінчила Київську консерваторію, ( нині НМАУ ім. П.І.Чайковського), де навчалася вокалу у Діани Гнатівни Петриненко.

У 1996 році почала співати у оперній студії Київської консерваторії. Тут вона дебютувала в ролі Наталки Полтавки в опері Миколи Лисенка«Наталка Полтавка». Потім співала партію Тетяни в опері Петра Чайковського«Євгеній Онєгін», а після закінчення консерваторії стала солісткою цієї студії.

У 1997 році завоювала першу премію («Гран-прі») на Міжнародному музичному конкурсі ім. Миколи Лисенка.

Дебют у Національній опері України відбувся 2008 року в опері Джузеппе Верді «Аїда», де вона виступила у роліАїди. У Національній опері вона співала провідні партії для драматичного сопрано: Джоконда («Джоконда»),Сантуцца («Сільська честь»), Амелія («Бал-маскарад»).

Першим спектаклем за кордоном було концертне виконання «Тоски» Джакомо Пуччіні в норвезькому містіТронгеймі.

У 2010 році вона виступала у заголовній партії Тоски Джакомо Пуччіні у Німецькій опері в Берліні, що привело її на фестиваль Пуччіні (Festival Puccini) в Торре дель Лаго, В'яреджо, Італія, під проводом диригента Альберто Веронезі (Alberto Veronesi).

2011 року вона виконувала партію Леді Макбет в опері Верді «Макбет» у театрі Ковент Гарден у Лондоні, диригував Антоніо Паппано (Antonio Pappano). Партію Макбета співав відомий британський тенор Саймон Кінлісайд (Simon Keenlyside). Відеозапис вистави «Макбет» був виданий на DVD. Цього ж року співала концерти в Америці, а в 2012 уклала серйозний контракт із берлінською «Німецькою оперою».

У лютому 2012 вона співала партію Аїди в одному з провідних оперних театрів світу «Ла Скала» у Мілані.

23 листопада 2012 виступила на сцені «Метрополітен-опера» у провідній партії Аїди в однойменній опері Джузеппе Верді і завоювала визнання як у слухацької аудиторії, так і у музичних критиків. Музичний критик газети «The New York Times», Коріна да Фонсека-Вольгайм писала:

Пані Монастирська, з Києва, України, визнана зірка оперного театру цього міста, прийшла до Метрополітен-опера повністю зрілою артисткою. Вона обдарована соковитим округленим сопрано, який зберігає свою яскравість навіть на найніжніших нотах. Її «O patria mia» була красиво намальована і розфарбована темними інтонаціями, які додали драматичної інтенсивності.

Її партнером на сцені був Роберто Аланья, який співав партію Радамеса. Для цієї версії «Аїди» була організована пряма трансляція з театру Метрополітен на телебаченні високої чіткості для всього світу, у тому числі у кінотеатрах.

У 2013 році вона співала разом з Лео Нуччі (Leo Nucci) та Пласідо Домінґо (Plácido Domingo) у лондонському Королівському оперному театрі Ковент-Гарден(Royal Opera House) у опері Верді «Набукко», де виконувала роль Абігаїли. Це вистава широко транслювалася через Royal Opera House Cinema.

У 2015 році у Валенсії, Людмила Монастирська, разом із Пласідо Домінго та диригентом Зубіном Метою, проспівала сім вистав опери Верді «Сила долі», у якій вона створила образ Леонори.

Виступаючи на світових сценах, співачка не забуває про своє коріння, про українську народну пісню. Вона виступає на сцені Національної опери України, дає концерти у Національній філармонії України. Крім оперних спектатлів, співає українські пісні.

«Дуже пишаюся тим, що я українка! Дякувати Богу, маю змогу представляти українську вокальну школу в найкращих театрах свiту. Хай там де я спiваю i в якiй країнi перебуваю, завжди пам’ятаю, звiдки я i де моє корiння. Ця думка надихає мене до працi, до творчостi, до життя!..»

Виховує двох дітей: дочка Анна (1998 р.н) та син Андрій (1999 р.н.).