За ініціативи Київського еколого-культурного центру, за погодженням директора комунального лісогосподарського підприємства «Чорнобай-ліс» Чорнобаївської селищної ради, та за згоди Іркліївської сільської ради створюється ботанічна пам’ятка природи «Коврай», яка розташована в с.Коврай Придніпровського старостинського округу Іркліївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області.
Відповідно до обґрунтування створення даної пам’ятки природи місцевого значення наданої координатором роботи по створенню об’єктів ПЗФ Київського еколого- культурного центру, д.б.н. І. Ю. Парнікози та директора Київського еколого-культурного центру, Заслуженого природоохоронця України В. Є. Борейка пропонується створити ботанічну пам'ятку природи місцевого значения «Коврай» площею 9,6 га для охорони рослини, яка занесена до Червоної книги України-шафрана сітчастого (Crocus reticulatus ).
Територія яру належить КЛП « Чорнобай-ліс» Чорнобаївської селищної ради, квартал 27, вид. 5.
На територіі майбутньої пам’ятки природи немає ПЗФ. Охоронна зона для ботанічної пам’ятки природи місцевого значения « Коврай» не доцільна. Крім того схили яру мають цінність як залишок українського великого степу та повинні охоронятися згідно Оселищної директиви EC (Директива 92/43/EC «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни i флори» як степова ділянка ( код 6210).
Вказаний регіон Лісостепу історично був вкритий лісами, але під впливом тисячолітньої господарської діяльності наразі являє собою комбінацію невеликих лісових масивів агроландшафтів та степових комплексів яружно- балочного рельєфу, до яких належить i територія об'єкту. Він характеризусться великим флористичним різноманітям. Флора даного об’єкту налічує більше 90 видів вищих рослин.
Популяцїі шафрана сітчасткого знаходяться у задовільному стані, вони регулярно квітують i плодоносять. Частина яру вкрита сухими типчаковими комплексами за участю пирію середнього, а в нижній своїй частині типчаково-різнотравними степами. Схили урочища становлять велику цінність i для збереження рідкісних видів грибів, зокрема, зморшка степового.
Також, тут виявлено рідкісних комах: поліксена, джміль яскравий.
На думку представників Київського еколого-культурного центру урочище має величезне екологічне, естетичне, патріотичне , наукове значення, потребує на охорону, та запропонували оголосити його ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Коврай».